Jakie herbatki dla niemowląt są najzdrowsze?

anna Herbatki dla niemowląt , , , ,

Wiele młodych mam ma dylemat związany z tym co podać do picia swojemu małemu dziecku. Najlepsza jest oczywiście woda, z kolei soki owocowe lepiej wprowadzać dopiero po ukończeniu roku. Idealnym uzupełnieniem diety, a także ciekawym urozmaiceniem smakowym, są herbatki dla niemowląt. Jakie są najzdrowsze?

Po szóstym miesiącu

Warto wspomnieć na początku, że napoje inne niż mleko, nie nadają się dla dzieci poniżej szóstego miesiąca życia. Maluszki karmione mlekiem modyfikowanym mogą dostawać wodę, zwłaszcza w upalne dni. Dzieci karmione piersią rozpoczynają spożywanie napojów razem z rozszerzaniem diety.

Bez dodatku czarnej herbaty

Najpopularniejsza na świecie czarna herbata nie jest zdrowa dla niemowląt. Przede wszystkim dlatego, że zawiera teinę, która może wywołać nie tylko pobudzenie, ale także problemy z brzuszkiem. Tym bardziej odradza się podawanie dzieciom zwykłej czarnej herbaty z dodatkami, np. cukrem i cytryną. Takie napoje zdecydowanie nie służą rozwojowi młodego organizmu. Po za tym czarna herbata jest na tyle intensywna, że może podrażniać żołądek. Co więcej zawiera sporo fitynianów, które mogą zaburzań przyswajanie żelaza, tak ważnego dla dzieci w pierwszym roku życia.

Bardzo zdrową alternatywą są herbaty czerwone, a wśród nich zdecydowanie najzdrowsza będzie herbata rooibos. Nie wywołuje żadnych skutków ubocznych, nie pobudza, jest łagodna dla żołądka.

Na problem z kolkami i lepsze trawienie

Herbatki dla niemowląt mogą nie tylko nawodnić i dobrze smakować. Wiele z nich ma działanie wspomagające w problemach trawiennych małych dzieci. Wśród nich zdecydowanie najczęściej pojawia się kolka, w późniejszych miesiącach także gazy i zaparcia.

Składniki, których warto szukać w herbatkach to zioła. Świetnie wspomagają układ trawienny takie gatunki jak:

  • owoc kopru włoskiego,
  • zielę melisy,
  • kwiat rumianku,
  • mięta.

Zioła są z reguły najbezpieczniejszą metodą radzenia sobie z problemami trawiennymi. To dużo lepsze rozwiązanie, niż podawanie leków i suplementów. W aptekach najczęściej spotyka się specjalnie przygotowane dla niemowląt mieszanki ziół i czerwonej herbaty. Mimo wszystko przed podaniem herbatki ziołowej lepiej skonsultować się ze swoim pediatrą. 

Owocowo i smacznie

Maluszki są bardzo wrażliwe na nowe smaki. Cieszą się każdą spróbowaną rzeczą, a moment rozszerzania diety jest bogaty w zaskoczenia. Herbatki dla niemowląt to przede wszystkim bogactwo smaków. Chcąc podawać je swojemu dziecku, trzeba postawić na różnorodność i naturalny skład.Zdrowe herbatki to takie, które zawierają prawdziwy susz owocowy, są pozbawione cukru, konserwantów i barwników.

Baby obraz autorstwa freepik - www.freepik.com

You May Also Like..

Nawadnianie niemowląt – które herbatki okażą się najlepsze?

Najmłodszym dzieciom często w zupełności wystarcza mleko matki lub też alternatywnie mleko modyfikowane. Gdy jednak czujemy, że maleństwo może potrzebować […]

Jakie herbatki należy podawać niemowlętom?

Herbatki domowej roboty Herbatki podawane dzieciom, w tym niemowlętom powinny być bardzo delikatne, naturalne i roślinne. Kobiety, które mają działkę […]